تبلیغات
تارنمای شخصی امیرحسین احمدنیا - اشاعه ابتذال با شبکه جم‌تی‌وی

بخش های سایت

-  
صفحه نخست وب سایت شخصی امیرحسین احمدنیا

مطالب خواندنی

آموزش مجری گری و فن بیان

مناسبت ها

نمونه متن مجری

احمدنیا

موضوعات

نویسندگان

 • تعداد پست ها: [cb:blog_category_post_count]

اشاعه ابتذال با شبکه جم‌تی‌وی

اشاعه ابتذال با شبکه جم‌تی‌وی

مطالبی درباره پشت پرده شبکه جم تی وی، از سریال حریم سلطان تا خروج ارز از کشور...

ماهواره فارسی

چند سالی است که رشد قارچ گونه ی شبکه های ماهواره ای غربی فارسی زبان روند فزاینده ای را به خود گرفته و همچون مسلسلی کمر به رگبار بنیان خانواده ها بسته است. پس از شبکه های "فارسی 1" و "زمزمه"، شبکه ی "جم تی وی" صدر نشین این قبیل شبکه ها قرار گرفت. شبکه ی "جم تی وی" (GEM TV) در سال 2006 به مدیریت "سعید کریمیان" آغاز به کار کرد. این شبکه یکی از شبکه‌ های تلویزیونی "گروه موسیقی و سرگرمی عمومی" می باشد که مرکز پخش آن در لندن و دفتر اصلی آن در دبی می باشد. باید توجه داشت که کار اصلی این این شبکه پخش فیلم و سریال هایی با مضامین عاشقانه، تاریخی، سیاسی و ... می باشد، البته با چاشنی ابتذال و تحریف. اینک نگاهی اجمالی بر پشت پرده ی این شبکه خواهیم داشت.

تحریف در تاریخ

یکی از پُر حاشیه ترین سریال های این شبکه، "حریم سلطان"(Privacy king) می باشد. این سریال که بر پایه ی زندگی "سلطان سلیمان قانونی"، مشهورترین سلطان امپراتوری عثمانی و کنیز و برده ‌ای که ملکه شد (خُرم سلطان)، ساخته شده‌ است. داستان این سریال با سوگیری هایی خاص، تحریف تاریخ و توهین به ایرانیان همراه می باشد و به همین دلیل برخی از نمایندگان مجلس ترکیه، نخست وزیر این کشور و برخی از دولتمردان ایرانی خواهان توقف پخش این سریال شده اند تا جایی که نمایندگان ترکیه لایحه ای به مجلس این کشور، درباره ی ممنوعیت پخش و ساخت ادامه ی این سریال ارائه کرده اند.

داستان این سریال با سوگیری هایی خاص، تحریف تاریخ و توهین به ایرانیان همراه می باشد و به همین دلیل برخی از نمایندگان مجلس ترکیه، نخست وزیر این کشور و برخی از دولتمردان ایرانی خواهان توقف پخش این سریال شده اند

اشاعه ی ابتذال

این شبکه با پخش سریال های طولانی مدتی همچون "نور و مهند"، "عشق ممنوع"، "عاصی"، "عشق و جزا" و ... سعی در قبح زدایی خیانت زن و مردم به یکدیگر، اشاعه ی فحشا، چند همسری، عادی سازی روابط آزاد و بی بند بار، تجاوز و غیره دارد. حائز اهمیت آن که "جم تی وی" با به نمایش گذاشتن فیلم هایی که ساخت کشور ترکیه می باشند در تلاش است تا ساختار فرهنگی ایران و ترکیه را قرابت بخشیده و علاوه بر افزایش آمار مخاطبان، آموزش های لازم را جهت ادغام و یکسان سازی این دو فرهنگ را به ارمغان آورد. حال آن که فرهنگ جامعه ی کشور ترکیه روز به روز به سمت و سوی فرهنگ اروپایی و بی بند و باری جنسی می رود.

رابطه با ضد انقلاب

چندی پیش "شهرام همایون" (صاحب و مدیر شبکه ی تجاری-سیاسی ماهواره‌ ای کانال یک در لس آنجلس کالیفرنیای آمریکا است.)، پرده از رابطه ی مدیر "جم تی وی" و سازمان مجاهدین خلق برداشته و می گوید: "سعید کریمیان، مدیر این شبکه سه سال در پادگان اقامت داشته، البته قضاوت من در این مورد نیست که آقای کریمیان 3 سال در قرارگاه اشرف بوده و یا در تلویزیون مجاهدین خدمت می کرده؛ این ها که عیب نیست! ایراد من به عملکرد امروزی ایشان است. شما با برنامه های شبکه تان، جنایاتی در جامعه انجام داده ای و اخلاق جامعه را از بین برده اید!."  

تمامی افرادی که در این شبکه فعالیت دارند با هدف مخالفت با نظام جمهوری اسلامی و میهن گریزی پیش می روند و بدو کار خود اطلاعات شخصی و دلایل مخالفت با نظام و فعالیت هایی که در این زمینه داشته اند را در اختیار گردانندگان شبکه ی "جم تی وی" قرار داده اند

خروج ارز از کشور

اخیرا و با آشفته شدن بازار ارز، شبکه ی "جم تی وی" با پخش آگهی های بازرگانی از ایرانیانی که خواهان درآمد ارزی و سرمایه گذاری در کشوری غیر از کشور خود هستند، می خواهد که با دفتر این شبکه در دبی تماس بگیرند. آگهی مذکور به نام شرکت "گلدن گروپ" پخش می شود. این شرکت در تهران به نام شرکت "گروه طلائی آسیا" ثبت شده و سهام عمده ی آن نیز متعلق به آقای "سعید کریمیان" مدیر این شبکه است. براساس اطلاعات به دست آمده، مدیران این شرکت که تحت پوشش های مختلف در کشور کار می کنند با برخی از مسئولین سیاسی کشورهای منطقه به توافقاتی برای خارج کردن سرمایه های ایرانی از کشور دست یافته اند و از طریق تلویزیون در صدد سازماندهی و خارج کردن این سرمایه ها از کشور می باشند که متاسفانه، طبق گزارش ها استقبال کنندگان از این طرح رو به افزایش است.

جم تی وی
افشای اطلاعات دوبلورها

تمامی فیل ها و سریال های شبکه ی "جم تی وی" توسط دوبلورهای فارسی زبان دوبله می شود و عده ای از این دوبلورها خارج از ایران و عده ای دیگر در ایران ساکن می باشند اما آنچه که بین این دو گروه مشترک است نحوه و هدف این افراد از کار در این شبکه می باشد. تمامی افرادی که در این شبکه فعالیت دارند با هدف مخالفت با نظام جمهوری اسلامی و میهن گریزی پیش می روند و بدو کار خود اطلاعات شخصی و دلایل مخالفت با نظام و فعالیت هایی که در این زمینه داشته اند را در اختیار گردانندگان شبکه ی "جم تی وی" قرار داده اند. اما پس دستگیری برخی از این دوبلورهای داخلی و در پی آن، انصراف از همکاری با این شبکه، مسئولین "جم تی وی" سعی داشتند تا آنان را با تهدید خانواده هایشان و نیز فاش ساختن اطلاعات خصوصی آنان در شبکه های ماهواره ای، مجبور به تداوم همکاری نمایند.

نتیجه:       

امروزه بر همگان آشکار گشته است که شبکه های فارسی زبان غربی از جمله "فارسی 1"، "زمزمه"، "من و تو" و در راس آنها "جم تی وی"، با بازی در سنگر "جنگ نرم" دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران تنها یک هدف را دنبال می نمایند و آن هم براندازی کیان خانواده و فرهنگ زدایی اسلامی است. حائز اهمیت آن که، این روند گاهی به پاره ای از اهداف خود نیز نائل می شود و دلیل عمده ی آن کمبود آگاهی های لازم و نبود "سواد رسانه ای" می باشد که امید می رود با نظارت مسئولین مربوطه به این روند و نیز برنامه ریزی های لازم در راستای افزایش سطح آگاهی اقشار مختلف جامعه، این جریان خنثی گردد. در غیر این صورت بر پیکره ی جامعه ضربه ای سهمگین و غیر قابل جبران وارد خواهد شد.

نظرسنجی

» بازدید کننده محترم گروه سنی شما کدام است؟

درباره وب سایت

  بسم الله الرحمن الرحیم

  آدرس های اتصال:
  www.Ahmadnia.org
  www.irmojri.ir

  سامانه پیام کوتاه اختصاصی سایت:
  611 60 20 5000

  شماره تماس :
  09157065630

  شماره نمابر:
  02189775630

آخرین عناوین